Plavba po Níle a návšteva Káhiry

Kolíska civilizácie, synonymum tajomna, krajina zahalená mystikou a tajomstvami. Obrovské, dych vyrážajúce pyramídy, sfinga, chrámy, to všetko pripomína zašlú slávu faraónov. Životodarný Níl, rozpálená púšť a skvelé pláže červeného mora vytvárajú  dokonalý kontrast, ktorý k Egyptu neodmysliteľne patrí.

Zájazd organizuje CK Satur

TERMÍNY V ROKU 2020

1.5.2020 – 8.5.2020 

20.10.2020 – 6.11.2020

 

CENA

Cena zahrňuje:

Letenka do Hurghady s poplatkami

Ubytovanie: 5-hviezdičkový hotel, 5-hviezdičková loď

Stravovanie: all inclusive (hotel), plná penzia (loď)

Doprava: klimatizovaný autobus

Služby po slovensky hovoriaceho sprievodcu: Margita

PROGRAM A TRASA

1 deň

Prílet do Egypta

Odlet z Bratislavy/z Viedne do Egypta. Po prílete do Hurghady presun do hotela, ubytovanie.

2 deň

Hurghada – Káhira

V skorých ranných hodinách nás čaká trasfer do hlavného mesta Káhira. Nevynecháme návštevu Egyptského múzea, pozrieme si Salahuddínovou citadelu s mešitou Mohameda Alího a popoludní sa vrhneme do víru veľkého bazára Chán el-Chalílí.

3 deň

Káhira

Celý deň dnes venujeme bohatej egyptskej histórii. Začneme prehliadku komplexu Sakkára, kde sa nachádza najstaršia pyramída Egypta – pyramída kráľa Džosera. Potom nás čaká prehliadka pyramídového komplexu v Gíze, kde uvidíme pyramídy Cheopsovú, Chefrénovú a Mykerínovú. Uvidíme tiež kolosálnu Sfingu. Odchod nočným vlakom z Káhiry do Asuánu.

4 deň

Asuán

Asuán je akousi pomyselnou “bránou do čiernej Afriky”.  V tento deň uvidíme Asuánsku priehradu, ktorá vystihuje kontrast starej a novej doby, nedokončený obelisk kráľovny Hatšepstu a chrám vo Philae. Večer sa poplavíme do Kom Omba.

5 deň

Kom Ombo – Edfu – Luxor

Ráno sa doplavíme do Kom Omba, kde navštívime chrám boha Sobeka. Ďalej plavba pokračuje do mesta Edfu. V meste Edfu navštívime chrám sokolieho boha Hora, ktorý je nielen najzachovalejším chrámom v celej krajine, ale i jedným z najkrajších chrámov v Egypte vôbec. Večer sa doplavíme do Luxoru, kde navštívime nasvietený Luxorský chrám.

6 deň

Luxor

Náš deň začne návštevou Západného brehu Luxoru a jeho najdôležitejších pamiatok. Navštívime Údolie Kráľov, Chrám kráľovny Hatšepsut a kolosálne sochy faraóna Amenhotepa III. – Memnónové kolosy. Následne pôjdeme na Východný breh Nílu kde nás čaká prehliadka Karnackého chrámu. Chrám v Karnaku, kultové stredisko boha Amona. Bol postupne stavaný a rozširovaný až 1500 rokov. Na jeho výstavbe sa zúčastnila väčšina významných faraónov. Transfer do Hurghady.

7 deň 

Pobyt v Hurghade

Pobyt s all inclusive programom v Hurghade, voľno na kúpanie.

8 deň

Hurghada – odlet

Podľa letových časov transfer na letisko, odlet do Bratislavy/do Viedne.

PRIHLÁSIŤ SA NA ZÁJAZD